Wyprawy

Już wkrótce relacja z wyprawy do Chin Zachodnich i Południowych.

 

Kotlina Danakilska uważana za najmniej przyjazny człowiekowi region na Ziemi, położona jest w północno-wschodniej Etiopii, w pobliżu granicy z Erytreą.

czytaj więcej>

   

 Antarktydę, położoną na południu naszego globu, określa się często jako kraina śniegu i lodu, biały ląd, siódmy kontynent, lodowy kontynent. Antarktyda i otaczające ją wody trzech oceanów, na których występują archipelagi wysp to krajobrazy, przepełnione bielą śniegu i lodu.

 czytaj więcej> 

 

Wyspa Kangura - Oto przed nami „Mała Sahara”, zespół ruchomych wydm, zbudowanych z białych piasków. Spacer po ciekawie uformowanych wałach i pagórkach wydmowych, wzniesionych na kilkadziesiąt metrów sprawi dużą przyjemność. W Zatoce Vivien ciągnie się przyjemna piaszczysta plaża, ale pływanie w oceanie, ze względu na silne fale, może być tutaj niebezpieczne.

czytaj więcej> 

 Wulkany hawajskie znane są ze swej łagodności, jeśli chodzi o siłę i niebezpieczeństwo wybuchów. Zalicza się je do wulkanów efuzywnych. W związku z łagodnie nachylonymi zboczami wulkanów tarczowych, pod kątem około 8o, lawa spływa po nich z małą prędkością. Hawajczycy wyróżniają lawę warkoczową, pahoehoe, która z powodu dużej gęstości płynie powoli, nasuwając jedną warstwę na drugą. czytaj więcej>