Legoland- kraina klockowych marzeń

Zima trzyma nas mocno w swym uścisku, jednak kiedyś się skończy i będzie można zająć się przygotowaniami do wakacyjnych wyjazdów. Podczas planowania trasy podróży z dziećmi warto uwzględnić parki rozrywki, które nie tylko młodym, ale i tym starszym, otworza bramy ludzkiej wyobraźni. Chcąc zaszaleć wystarczy tylko mieć dobry humor, odrobinę czasu i wykupić bilet do świata baśni, kolorowych postaci, zwariowanych kolejek i strasznych zamków.

Szczególne są parki i centra rozrywki Legoland. Wiele atrakcji zbudowanych jest tu z klocków lego! To, co dzieci tworzą z małych kawałków w swych domach, w parku rozrywki przybiera większe rozmiary, wprawione jest w ruch, unosi, pędzi- jest rzeczywiste. To sprawia, że wchodzimy do zaczarowanego świata.
W Europie można zawitać do trzech Legolandów. Pierwszy i największy znajduje się w Danii, w niedużej miejscowości Billund. Zaskakują tam miniaturowe miasta, kolejki, lotniska, drogi, a wszystko zbudowane z klocków lego. Każdy Legoland  swoimi budowlami nawiązuje do narodowych oraz światowych zabytków, miejsc najbardziej rozpoznawalnych. W Billund znajdziemy miniaturkę nabrzeża w Kopenhadze, czy poldery z wiatrakami holenderskimi. W niemieckim Günzburg zobaczymy berliński Bundestag, uroczy bawarski zamek Neuschwanstein, czy wenecki Pałac Dożów z Bazyliką św. Marka. Jeszcze inne budowle znajdziemy w parku w Windsor w Wielkiej Brytanii.

Wejście do Legolandu w Danii
Miasto w miniaturze
Lotnisko w miniaturze
Kopenhaga- nabrzeże z klocków
Holenderskie poldery
Miasto z klocków
Bundestag w Berlinie
Pałac Dożów w Wenecji
Zamek Neuschwanstein w Bawarii

Niektóre atrakcje są przewidziane w każdym obiekcie tego typu. Przejażdżka terenowym samochodem lego pomiędzy dzikimi zwierzętami z klocków może być edukacyjną frajdą dla maluchów. Samoloty, ciuchcie, łódki, wszystkie na wzór kolorowych klocków, zawiozą nas w ciekawą podróż po parku, uniosą ponad miasteczko lub porwą w dzikim pędzie po wysoko ułożonych torach. Podczas przeprawy statkami po wielkich morzach trzeba uważać na czyhających na nas piratów, z którymi najlepiej walczy się armatkami wodnymi… Ciśnienie nam wzrasta spływając łodzią w dół wodospadu, kiedy spadamy w przepaść, a wielki chlust wody nie pozostawia suchych ubrań na tych, którzy zapomnieli założyć płaszczy deszczowych. Po zwariowanych przejażdżkach można zmienić formę aktywności na bardziej spokojną i obejrzeć teatrzyk, wysłuchać koncertu lub wziąć udział w ciekawych konkursach. W parkach rozrywki wyodrębniono też specjalne miejsca do budowania, oczywiście z klocków lego.

Safari w Afryce z lego
Szalona kolej
Walka piratów na morzu
Z nurtem wodospadu
Ciuchcia dla najmłodszych
Wzbijający się w górę turyści

Radosny wypad do „klockolandii” nie musi kończyć się w ciągu jednego dnia. W kompleksie parku zawsze znajdziemy miejsce noclegowe oraz gastronomiczne. Często połączenie atrakcji z pobytem oznacza zniżkę cenową dla całej rodziny.


Nowy sezon 2012 w parkach Lego zaczyna się od wiosny. Już dziś jednak Niemcy zapraszają od końca marca do przejażdżki na nowym latającym ninjago, Brytyjczycy zapowiadają, że będzie można u nich poznać nowy dział, związany z bohaterami Gwiezdnych Wojen, a Duńczycy od maja zapraszają do nowego sektora- polarnego, gdzie turysta spotka się oko w oko z białym niedźwiedziem z Arktyki oraz z żywym pingwinem z Antarktydy.


Radosnej zabawy!
Edyta