Aktualności

W dniach 6-10 marca odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne - Berlin ITB.

Wystawcy ze 180 krajów całego świata prezentowali swoje najlepsze produkty i atrakcje turystyczne. Odwiedzający stoiska mogli zapoznać się z aktualną ofertą turystyczną kraju, regionu  lub danego przedsiębiorstwa turystycznego, obejrzeć wystawy fotograficzne, występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych krajów, czy posmakować regionalnych specjałów. Targi w Berlinie skupiają najwięcej na świecie wystawców z całego świata, przyciągając tym samym rzesze odwiedzających. Mają na celu wymianę doświadczeń pomiędzy fachowcami, zapoznać odwiedzających z nowymi trendami w turystyce, a także zaprezentować swoją ofertę turystyczną, tym samym zachęcić do odwiedzenia danego kraju, regionu, hotelu itp.

Wejście do hal wystawowych ITB
Stoisko argentyńskie
Pozostałości po starożytnych kulturach atrybutem Kolumbii na tegorocznych Targach
Stoisko Chile
Karaibskie Piękności zachęcają do skosztowania pysznej kawy
Promocja berlińskiej bazy noclegowej
Pokazy gry na instrumencie strunowym z Wysp Pacyfiku
Burundi zaprezentowało swoją muzykę i tańce ludowe
Przedstawiciele Nepalu prezentowali zalety swego kraju, tuż obok stoiska Sri Lanki
Indonezyjskie Piękności kusiły turystów do przyjazdu w ich strony...
Oferta biur turystycznych skierowana była do różnych grup wiekowych, m.in. do dzieci
Tahiti i tym razem nie rozczarowało, błękit plaż zadziwiał...
Ubrana na ludowo Urugwajka przedstawiała ofertę swego kraju
Turcja, jeden z najszerzej promujących się krajów świata na ITB
Stoiska cypryjskie

5 luty 2013 zapraszamy na otwarcie wystawy dr Zdzisława Preisnera pt. "Stambuł- dwa tysiące lat świetności". Wystawę można oglądać w Starej Bilbiotece UW do 28 lutego 2013.

Budynek dawnej Biblioteki UW- w nim sale wystawowe

8 grudnia 2012 spotkanie świąteczno- podróżnicze z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem w Międzynarodowym Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kulturalnej i Edukacji, im. Króla Abdullaha Bin Abdulaziza Al-Sauda w Janikowie 

Wodospad na Kauai
Żółty hibiskus - symbol Hawajów
Orzechy macadamia
Zatoka Hanauma z rafą koralową, pozostałości po kraterze wulkanu
Jedna z pięknych dolin na wyspie Oahu
Wygasły krater Diamond Head, Oahu
czytaj więcej http://www.centrum.janikowo.eu/spotkanie-swiateczno-podroznicze-08.12.2012r.,298.html

04 - 15 sierpnia 2012 - Wyprawa przez Szwajcarię Czeską, Szwajcarię Saską aż po Dolinę Mozeli w Niemczech (relacja wkrótce)

 

Pravcica Brama - największa naturalna brama skalna w Europie, Szwajcaria Czeska
Szwajcaria Saska - Niemcy
Tiske Stieny - Szwajcaria Czeska
Panska Skała  - słupy granitowe w Czechach
Szkielet ryby sprzed prawie 50 mln lat znaleziony w łupkach eoceńskich w kopalni skamielin w Messel- Niemcy
Winnice w Dolinie Mozeli, Niemcy

Polskie Towarzystwo Gegraficzne Oddział Toruński

24 marca 2012 Walne Zebranie członków i sympatyków PTG                              (Instytut Geografii UMK w Toruniu, ul. Gagarina 9, sala 104) 

godz. 11:00 - "Na Bliskim Wschodzie" - Jordania, Syria, Liban - prelekcja     dr Zdzisława Preisnera, połączone z otwarciem wystawy "Sól Ziemi"

godz. 12:30-14:00 - zebranie sprawozdawcze

 

Spotlight on Africa and Indian Ocean Islands

15 marca 2012 w Hotelu Marriot odbyło się Spotlight on Africa and Indian Ocean Islands, spotkanie przedstawicieli biur podróży poszczególnych krajów afrykańskich oraz wysp Oceanu Indyjskiego z polskimi tour operatorami, dziennikarzami, pilotami wycieczek. Podczas akcji promującej turystykę w Afryce, na Seszelach i Madagaskarze, można było zapoznać się z aktualnymi ofertami miejscowych organizacji turystycznych, biur podróży i linii lotniczych, nawiązać nowe kontakty oraz wymienić się doświadczeniami zawodowymi. Najliczniej reprezentowane kraje przez przedstawicieli biur podróży na spotkaniu w Warszawie to: Republika Południowej Afryki, kojarzona coraz częściej turystycznie w związku Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 2010r., Kenia i Tanzania, ostatnio  oblegane przez Polaków kierunki oraz Zanzibar i Uganda, jako nowe, ciekawe dla nas destynacje. Nie zabrakło również ofert wyjazdowych do Etiopii, Botswany, Mozambiku, Namibii, Zambii, Zimbabwe, a nawet Ruandy, uważanej do tej pory za mało przyjazny kraj turystyce. 
 

 

Chiński Nowy Rok 

relacja tv http://www.torun24.tv/Kultura-i-sztuka/Chinski-Rok-w-Muzeum-Okregowym
prelekcja Zdzisława Preisnera o Chinach i inne niespodzianki 23.01.2012 godz. 18:00 Ratusz - Muzeum Okręgowe w Toruniu

czytaj więcej>

Zdzisław Preisner Ambasadorem Toruńskiej Turystyki 2011  

Ambasador Toruńskiej Turystyki 2011
Dyplom

 W piątek 16 grudnia 2011 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu odbyła się konferencja naukowa poświęcona aktywnej turystyce pt. "Nowe produkty turystyczne Torunia - Turystyka aktywna", zorganizowana przez WSB w Toruniu, Lokalną Organizację Turystyczną oraz Koło Naukowe Turystyki Aktywnej Aloha. Obok prelekcji i rozważań naukowych miała miejsce gala związana z wręczeniem dyplomu dla Ambasadora Toruńskiej Turystyki 2011. W tym roku tak szacowny tytuł, za dotychczasową działalność promującą turystykę oraz Toruń otrzymał podróżnik, geograf i fotograf dr Zdzisław Preisner.
   Członek szacownej instytucji The Explorers Club swoją wiedzą i doświadczeniem często dzieli się nie tylko ze studentami wyższych uczelni, gdzie pracuje, ale również z mieszkańcami Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego w postaci prelekcji, wywiadów telewizyjnych i radiowych.